Dünyada varolan bilgi miktarı her sene iki katına çıkıyor. Artık insanlar daha önce hiç olmadıkları kadar bilgililer; bu önü alınamayan çılgın bilgi akışı kimisi için bir şey ifade etmezken kimisi içinse daha iyi bir dünya yaratmanın ana materyali olarak görülüyor. Bir önceki cümlede belirttiğimiz ''daha iyi bir dünya yaratmak'' kavramı ise bizce kendimizi daha iyi ifade etme noktasında açılması ve iyi kavranması gereken bir durum. Eğer sen de her sabah uyandığında kendini daha iyi bir dünya için mücadele eden bir birey olarak görüyorsan, ortak paydamıza artı bir yazabilirsin. Kim bilir belki zamanla daha fazla artı koyarsın. 

 Hollanda eski Genelkurmay Başkanı Peter Van Uhm'un daha iyi bir dünya tasarlamak için neden silahı seçtiğini anlattığı Ted Konuşması:

 

  Açıklanması gerektiğini düşündüğümüz bu ifade milyarlarca yıldır süregelen bu kusursuz düzeni bir nevi yıkmak, sil baştan inşa etmek anlamı taşıyor aslında. Bu pek mümkün bir olay değil, burada ki olay; fizikselin dışında bir durum. Bugün kendimize Mars'ta bir dünya oluştursak bile alışkanlıklarımızı ve düzenimizi de oraya insanlık ve buluşlarımız ile birlikte götüreceğiz fakat bu noktada yeni bir şey yaratmaktan ziyada sahip olduğumuz koşulları yeni habitatımıza göre tasarlamış olacağız. İnşa etmek pek mümkün olmasa da tasarlamak daha doğru ve isabetli bir tanımlama olacaktır. Doğru noktaya temas ettiğimizde ortaya çıkan soru ''daha iyi bir dünya tasarlamak'' ifadesini içerisinde barındırıyor.

  Her sabah uyandığında daha iyi bir dünya tasarlamak gayesini içselleştirmiş milyonlarca insanı gözlemlediğimizde hepsinin bu uğurda kendisine seçtiği bir enstrüman olduğunu görüyoruz. Örneğin; mimarların kalemleri, doktorların neşterleri, bilim insanlarının mikroskopları, uzay bilimcilerin teleskopları, temizlik görevlilerinin süpürgeleri vs. kendimize kuru lafta kalmasın diye bu soruyu sorduğumuzda ekip olarak ciddi anlamda tanımadığımız ya da bugüne kadar ortaya çıkaramadığımız benliğimizi keşfettik. Sizin gibi biz de enstrümanımızın kumaş parçasından çıkma tekstil ürünü olduğunu düşünürdük fakat onun yardımcı materyal olduğunu keşfetmemiz bu çabayı bizlerin gözünde daha kıymetli bir boyuta taşıdı. Saydığımız meslekleri incelediğimizde bu enstrümanların ortak yardımcıları olan soyut hayal etme kavramı ile karşılaşırken bizler de bu durumun biraz farklı olduğunu belirtmek isteriz.

  Oluşumumuz kendisine enstrüman olarak kumaş parçasının yanında sizin düşüncelerinizi seçti. Evet, tam olarak sizlerde temas etmek istediğimiz nokta kişinin kendisini daha kolay ifade etmesinin toplumsal iletişime katkılarıdır. Kendini yansıt #ReflectYourself mottosu ile çıktığımız yolda insanların kendilerini ifade etmekte zorlandığı konuları sizlerin gövdelerine taşımayı ve bununla iletişimin daha kolay olduğu bir dünya tasarlamayı kendimize hedef belirledik. 

  Edvard Munch'un insanın varoluşsal ızdıraplarını anlatan ''Çığlık'' adlı tablosu. Sanat tarihinin en ünlü ikinci eseri.

  Her anlamda basit bir tişört ve kumaş parçasından uzaklaşarak minimal boyutlarda sizler için ''Simple is better!'' diyerek daha anlaşılabilir bir dünya için #Gudfos diyoruz.

  Bir sonraki yazımıza kadar kendinizi ifade etmekte zorlandığınız düşüncelerinizi contact@gudfos.com mail adresine gönderip bizimle paylaşabilirsiniz.